Červenec 2013

Viděno srdcem

2. července 2013 v 21:16 | Věra Čačková |  Akce školky

VIDĚNO SRDCEM

Ráda bych se s Vámi podělila o zážitky z akce, kterou v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2013, pod názvem " Viděno srdcem", uspořádala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočka Vsetín.
Tato akce se uskutečnila za finanční podpory Města Valašského Meziříčí a Zlínského kraje dne 14. června 2013 ve velké zasedací místnosti Městského úřadu ve Valašském Meziříčí, kde byl přítomen i zástupce města pan MUDr. Krchňák..
Oslovila nás paní Pavelková, za Radu oblastní pobočky SONS, s níž jsme již spolupracovali na programu pro seniory v Rožnově pod Radhoštěm. Na akci k příležitosti Svátku matek vystoupily děti ze speciální třídy s vadami zraku z MŠ Krhová.
Akce "Viděno srdcem"byla úžasně zorganizována. Ukázky enkaustiky, prováděné slabozrakou malířkou Mgr. Jaroslavou Bendovou z Chomutova, měli možnost si vyzkoušet přítomné děti, ale i dospělí. Technika byla natolik zajímavá, netradiční a nenáročná na provedení, že ji využijeme i ve výtvarných činnostech v naší MŠ.
Co bylo naprosto fascinující, to byla ukázka techniky sochařského umění místní nevidomé umělkyně Marianny Jánošíkové-Machalové. Její vystavené sochy byly úchvatné,zaujala nás praktická ukázka samotné umělkyně na započatém díle. Také zde měli možnost, jak dospělí, tak i děti, vyzkoušet si práci se sochařskou hlínou.
Všichni přítomní se seznámili a mohli si prakticky vyzkoušet kompenzační pomůcky pro zrakově postižené.
Celá akce byla hudebně podbarvena hrou na flétny.Vystoupení působilo velmi uvolněně a navodilo příjemnou atmosféru.
Nesmírně si vážím všech občanů i veřejných činitelů za to, že v dnešní hektické době si najdou čas pro návštěvu těchto akcí a jsou schopni nalézt v rozpočtu finanční prostředky na podporu programů pro lidi s handicapem.
Čačková Věra
Zástupkyně ředitelky MŠ Krhová