Leden 2013

Vánoční besídka

6. ledna 2013 v 21:19 | Vlaďka Šuláková |  Akce školky

V posledním pracovním týdnu si všechny děti naší mateřské školy užily vánoční besídky. Předcházelo jí přípravné období, kdy děti pekly perníky, dělaly různé druhy cukroví.

Do akce byli zapojeni i rodiče-moc děkujeme za spolupráci!!! Krásné na akci bylo to, že se děti učily dělat radost svým kamarádům při hře Na Ježíška. Vylosovali si kamaráda, kterého budou obdarovávat.Rodiče dětem obstarali pro kamaráda vhodný dárek.Učitelky i děti přinesly na besídku z domu upečené vánoční cukroví, které jsme všichni chutnávali ze slavnostně prostřeného stolu, který si děti samostatně prostřely, (krásné cvičení grafomotoriky a estetické cítění) .
Největší radost měly děti z dárků pod stromečkem. Celou atmosféru prolínal poslech vánočních koled a připomínaní starých vánočních tradic( skořápkové lodičky, lití olova, ……)


Další fotečky z "Vánoc ve školce" najdete v našem albu na rajčátku.

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu

6. ledna 2013 v 21:11 | Vlaďka Šuláková |  Akce školky

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu vyhlásilo Město Valašské Meziříčí:
Naše mateřská škola se zúčastnila soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu, kterou vyhlásila radnice.
Ozdobami, které vyráběly děti jsou na vánočním stromku na radnici na náměstí.V pátek 30.11. byly vyhlášeny ceny na náměstí na vánočních trzích.
Děti ze třídy Papoušků získaly cenu za originalitu. Odnesly kamarádům do školky tašku sladkostí. Poděkování patří našim učitelkám všech tříd, které se aktivně zapojily do soutěže a svou nápaditostí
motivovaly děti k tvořivé práci.


Zde je článek ze zpravodaje VM týkající se soutěže:

Nejkrásnější vánoční ozdoba. Vyhrála MŠ Štěpánov a ZŠ Šafaříkova

Datum: 03.12.2012
Soutěž o nejkrásnější ručně vyrobenou vánoční ozdobu má své vítěze. Nejvíce porotu zaujaly svým kreativním nápadem vánoční ozdoby dětí z Mateřské školy Štěpánov a Základní školy Šafaříkova. Porota hodnotila nápad, pracnost, podíl práce dětí a použitý materiál.
V minulých dnech proběhl další ročník sváteční soutěže o Nejkrásnější vánoční ozdobu. Sešlo se 50 soutěžících ozdob ve všech věkových kategorií. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo v pátek 30. listopadu při Mikulášském jarmarku.
"Hlavním kritériem při rozhodování byl nápad, pracnost, ale také podíl práce dětí. Dále jsme přihlíželi k materiálu, ze kterého byly vánoční ozdoby udělány," uvedl místostarosta města Jiří Pernický. V kategorii mateřských škol se na pomyslný první stupínek dostaly ozdoby zaslané dětmi z MŠ Štěpánov. Obhájily tak loňské vítězství. "Jako nejkrásnější ozdobu jsme z jejich zaslaného balíčku vybrali papírového anděla," prozradil místostarosta. Na druhém a třetím místě skončily mateřské školy Vyhlídka a Kraiczova.
V kategorii základních škol si ceny za první místo odnesly děti ze ZŠ Šafaříkova. "V tomto případě jsme vybrali soubor ozdob, které byly vyrobeny zvláštní technikou. Mezi ozdobami se vyjímala vánoční kometa," řekl Jiří Pernický. Druhé a třetí místo obsadily základní škola Křižná a Dětský domov z Valašského Meziříčí.
Byla udělena také zvláštní cena, a to za originalitu nápadu, kterou si zasloužily děti z Mateřské školy Krhová.
"Všem mateřským a základním školám bychom chtěli poděkovat za účast a kreativní nápady při tvorbě ozdob. Zároveň bych chtěl všechny občany co nejsrdečněji pozvat na Vánoční jarmark, který na náměstí probíhá do 23. prosince, kde se návštěvníci mohou těšit na vystoupení dětí z mateřských i základních škol. Velké poděkování patří všem účinkujícím dětem i jejich pedagogům," poděkoval Jiří Pernický.
Výstava vánočních ozdob probíhá ve vestibulu meziříčské radnice do 7. ledna 2013.