Prosinec 2011

PF 2012

22. prosince 2011 v 19:11

Jalovečkova anketa

22. prosince 2011 v 11:18 Z tisku

Předvánoční tvořivá dílna u Delfínků

15. prosince 2011 v 10:42 | Věra Čačková |  Akce školky

Ve čtvrtek 8.12.2011 proběhla ve třídě Delfínků předvánoční tvořivá dílna za účasti dětí , jejich rodičů a starších sourozenců.Ve velmi příjemné atmosféře vznikaly ozdoby na vánoční stroneček ze sušeného ovoce, oříšků a šišek, věnečky a svícny, kterými jsme si vyzdobili naší třidu. Některé výtvory si odnesli rodiče domů. Velmi si vážíme toho, že se rodiče dostavili v tak hojném počtu a v takto uspěchaném předvánočním shonu si našli čas a strávili ho společně s námi.

Fotečky najdete na našem rajčátku.

V soutěži o nejkrásnější ozdoby jsme skončili třetí!

2. prosince 2011 v 20:28 Aktuality
O tom, že dětem zdejších mateřských a základních škol nechybí fantazie se přesvědčila hodnotící komise čtvrtého ročníku soutěže o Nejkrásnější vánoční ozdobu. Letošní výrobky jsou opět velmi barevné, originální, pracně vyrobené a zdobené. V případě jedné ozdoby se musela komise přemáhat, aby také neochutnala.

"Hlavním kritériem při rozhodování byl podíl dětské práce. Dále jsme přihlíželi k tomu, jak k sobě ozdoby zaslané z jedné školy či školky ladily," uvedl předseda komise a místostarosta města Jiří Pernický.

V kategorii mateřských škol se na pomyslný první stupínek dostaly ozdoby zaslané dětmi z MŠ Štěpánov. Obhájily tak loňské vítězství. "Jako nejkrásnější ozdobu jsme z jejich zaslaného balíčku vybrali papírové kapříky poseté velkým množstvím flitrů," prozradil místostarosta. Na druhém a třetím místě skončily mateřské školy Kraiczova a Krhová.

V kategorii základních škol si ceny za první místo odnesly děti ze ZŠ Křižná. "V tomto případě jsme vybrali celou sadu zaslaných ozdob, které byly vyrobeny z papíru nebo celofánu. Mezi ozdobami se vyjímaly i dva andílci," řekl Jiří Pernický. Druhé a třetí místo obsadily základní školy Šafaříkova a Žerotínova.
V obou kategoriích byly uděleny také zvláštní ceny. Tu si v mladší kategorii za tři papírové zvonečky se sádrovými odlitky zasloužily děti z MŠ Křižná. Zvláštní cenu v druhé kategorii získala za perníkový betlém ZŠ Vyhlídka. "Ocenili jsme, že škola děti učí v této době již částečně zapomínanou tradici. Vždyť dříve nesměl betlém vedle stromečku v domácnostech chybět," odůvodnil rozhodnutí komise místostarosta a dodal: "Perníkový betlém navíc provoněl celou místnost, ve které jsme se všemi členy komise vybírali ty nej ozdoby."
Všechny ozdoby včetně oceněných si mohou zájemci prohlédnout ve vestibulu radnice až do 6. ledna 2012


Mikulášská besídka

2. prosince 2011 v 12:43 Akce školky
Mikulášská besídka proběhne v naší školce v pátek 2. 12. 2011 od 9 hodin.
Hlavní postavy Mikuláše, čerta a anděla zajistí studentní Gymnázia Františka Palackého - naší družební školy, zastoupené paní prof. Marii Dufkovou.
Děti dostanou balíčky, které uhradíme z daru rodičů a sponzorů.

Poděkování patří také Pekárně Lešňanka, která dodá do balíčků čerty z vánočkového těsta.

Prosíme rodiče, jejichž děti jsou nemocné (neplánovaně se nám rozšířily plané neštovice), aby si přišli do školky pro balíčky. Termín bohužel nejde změnit, a velmi nás mrzí, že některé děti nebudou u toho.

Krásného Mikuláše všem dětem!