Září 2011

Videa a fotky z pasování námořníků

26. září 2011 v 9:26 Akce školky
Ve čtvrtek 22. září 2011 proběhlo v naší školičce pasování námořníků. Fotografie budou během tohoto týdne kompletně nahrány do fotoalba na rajčeti. Doplňujeme i dvě videa z akce.
Pasování námořníků

21. září 2011 v 12:33 Akce školky
Ve čtvrtek 22. 9. 2011 v dopoledních hodinách se v naší školce uskuteční tradiční Pasování námořníků. Prosíme, aby rodiče přivedli děti v pruhovaných nebo námořnických tričkách, děti se na akci budou i fotografovat a z akce pak následně dostanou památeční knížečku s fotografií z Pasování.


Poděkování

19. září 2011 v 7:43 | Věra Čačková |  Aktuality

Děkujeme šikovným tatínkům dětí ze třídy Delfínků panu Sekyrovi a panu Mátlovi za ořezání větví z okrasných keřů v areálu MŠ. Paní Mátlové patří velké poděkování za krásné pytlíky na osobní věci , které ušila dětem.

Zábavné dopoledne s policií

15. září 2011 v 19:00 Akce školky
Dnes hostil meziříčský fotbalový stadion netradiční, ale velmi vydařenou akci. Na 1 300 dětí navštěvující základní školy ve Valašském Meziříčí i okolí vyměnilo školní lavice za možnost shlédnout práci policistů a strážníků nebo si vyzkoušet mnoho činností, jež se k těmto funkcím váží. Dopoledne se zde v rámci Dnů města uskutečnil Den s policií.
"Dny města nejsou jen kulturní událostí. Snažíme se připravit také různé společenské, sportovní i poučné akce. Den s policií se v našem městě uskutečnil poprvé a já doufám, že ne naposled," řekl místostarosta města Jiří Pernický a dodal: "Jsem velmi rád, že mohly děti shlédnout práci policistů a strážníků jinak, než jak je prezentována v médiích."

"Před samotným oficiálním zahájením prezentační akce si mohly děti prohlédnout policejní techniku nebo nahlédnout do stánků, kde představovaly svoji práci jednotlivé složky policie. V obležení dětí se v mžiku ocitly policejní vozidla a motocykly, ale i stánek Besipu s jízdou zručnosti, policejní člun, sněžný skútr, nebo stánek, kde svoji práci dětem ukazovali kriminalističtí technici,"
řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Děti se často zastavovaly také u služebního vozidla patřící meziříčským strážníkům. "Nahlížely do našeho vozu, zkoumaly výstroj a výzbroj, dýchaly do přístroje na zjištění alkoholu nebo na vlastní kůži vyzkoušely funkci ochranného štítu. Dnes jsme s sebou přivezli také štěně, kterého si mohly děti pohladit a přitom se naučit, jak se k cizímu psu chovat," sdělil strážník Petr Doležal.

Akce se zúčastnili také slovenští policisté z Považské Bystrice. Děti tak mohly porovnávat uniformy a vozidla české a slovenské policie.

"Velmi zajímavá však byla i práce s identikitem nebo přehlídka jednotlivých druhů cestovních pasů, kterou přivezli kolegové z policejní školy z Holešova," pokračovala Lenka Javorková.

S velkými ohlasy se u dětí setkaly bloky dynamických ukázek. Měly možnost shlédnout, jak vypadá zadržení nebezpečného pachatele a zákrok proti demonstrantům a výtržníkům na tribuně. "Velký potlesk sklidili i kolegové z jízdní policie a psovodi," dodala policejní mluvčí.

Pro děti připravili policisté také turnaj v přetahování lanem, do kterého se přihlásilo celkem 14 základních škol (ZŠ: Křižná, Masarykova, Poličná, Šafaříkova, Vyhlídka, Žerotínova, Salvátor a ZŠ a MŠ pro neslyšící, Kelč, Loučka, Branky, Choryně, Jarcová a Kunovice). Vítězné družstvo žáků z Kelče se ve finále utkalo s těžkooděnci. "I když jsme tomu nechtěli věřit, strážci zákona nakonec finálový souboj se školáky z Kelče prohráli. Vítězové dostali z rukou plk. Bohdana Varyše, vedoucího Územního odboru Vsetín, dort s logem policie a pohár," sdělila Lenka Javorková. Radost dětí i pedagogického sboru byla veliká. "Jsme strašně rádi, že jsme vyhráli. Všichni si pamatují jen vítěze a to jsme my," řekl s úsměvem učitel ze ZŠ Kelč Pavel Faltýnek. Následně dodal informaci, za kterou od dětí sklidil velké ovace: "Oslavy samozřejmě proběhnout. Dort sníme a děti do konce týdne nedostanou žádné domácí úlohy."

Některé kolektivy nebo i jednotlivci si odnášely fotografie, na kterých byly zvěčněni s výzbrojí a výstrojí nebo v protiúderových prostředcích policistů z pohotovostního a eskortního oddílu.

"Chtěl bych velmi poděkovat všem, kteří se na této podařené akci podíleli. Hlavně tedy Územnímu odboru Vsetín, Tělovýchovné jednotě Valašské Meziříčí a Kulturnímu zařízení města Valašského Meziříčí. Pro děti, ale i dospělé to byl jistě velký zážitek," uzavřel místostarosta Jiří Pernický.
Další fotografie najdete ve fotoalbu školky na rajčeti: http://mskrhova.rajce.net

Zdroj: Stránky Města Valašské Meziříčí - www.valasskemezirici.cz

Informativní třídní schůzka

7. září 2011 v 21:06 Aktuality
Ve čtvrtek 8. září 2011 se v 15 hodin ve třídě Sluníček koná

INFORMATIVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA

pro všechny rodiče dětí, které navštěvují naši mateřskou školku. Účast NUTNÁ!
Děkujeme.

Nový školní rok 2011/2012 dnes začal

1. září 2011 v 9:02 Popis tříd
Dnešním dnem jsme zahájili nový školní rok a přivítali všechny děti v naší školce. Zde jsou seznamy jednotlivých tříd: